Noel Bruce Old Boys Rackets Championships


Haileybury are declared champions

Draw

Pay Entry Fee

Results

Final

  • Haileybury I (5) beat Cheltenham I (1) w/o

Semi-finals

  • Cheltenham I (1) bt Malvern (6) 12/15 15/1 15/9 15/7 10/15 9/15 15/11
  • Haileybury I (5) bt Winchester I (2) 15/5 15/8 4/15 18/15 17/16

Quarter-finals

  • Haileybury I (5) bt Wellington I (4) 15/5 15/2 5/15 3/15 17/14
  • Cheltenham I (1) bt Eton (8) 13/18 15/4 15/4 15/7
  • Malvern (6) bt Harrow (3) 15/11 15/7 15/8
  • Winchester I (2) bt Cheltenham II (7) 2/15 15/4 18/13 12/15 15/6

Round of 16

  • Harrow (3) bt Cheltenham VI 15/3 15/7 15/1
  • Wellington I (4) bt Peter Symonds 15/5 15/11 15/9
  • Malvern (6) bt Radley III 15/10 16/14 15/4
  • Eton I (8) bt Cheltenham III 15/10 15/9 15/11
  • Winchester I (2) bt Charterhouse 15/7 15/3 15/3
  • Haileybury I (5) bt Wellington II 15/12 15/5 15/7
  • Cheltenham I (1) bt Winchester II 15/1 15/8 14/17 15/3
  • Cheltenham II (7) bt Clifton I 15/10 15/7 15/3

Group A

  • Tonbridge I bt Cheltenham VIII 15/10 15/7
  • Radley III bt Tonbridge I 15/10 15/9
  • Radley III bt Cheltenham VII 15/3 15/4

Radley III qualify

Group B

  • Cheltenham III bt Wellington III 15/12 15/6

Cheltenham III qualify

Group C

  • Clifton I bt Tonbridge II 15/4 15/4
  • Clifton I bt Rugby III 15/11 15/5
  • Rugby III bt Tonbridge II 15/10 15/9

Clifton I qualify

Group D

  • Cheltenham V bt Cheltenham VII 15/8 15/2
  • Winchester II bt Cheltenham V 15/10 8/15 15/1
  • Clifton II vs Cheltenham VII 15/8 15/1
  • Winchester II bt Clifton II 14/15 15/1 15/2
  • Winchester II bt Cheltenham VII 15/3 15/12
  • Cheltenham V bt Clifton II 15/10 9/15 15/5

Winchester II qualify

Group E

  • PS bt Radley V 15/6 15/5
  • PS bt Radley IV 15/9 15/4
  • PS bt Rugby I 15/1 15/10
  • Radley IV bt Rugby I 7/15 15/11 15/13
  • Radley V bt Rugby 1 15/2 15/6
  • Radley IV bt Radley V 13/15 15/8 16/15

Peter Symonds qualify

Group F

  • Wellington II bt Rugby II 17/14 15/6
  • Radley I bt Rugby II 15/2 15/2
  • Cheltenham IV bt Wellington II 15/11 17/14
  • Wellington II bt Radley I 15/5 15/9
  • Cheltenham IV bt Rugby II 15/12 15/9
  • Radley I bt Cheltenham IV 15/12 15/9

Wellington II qualify on points countback

Group G

  • Cheltenham VI bt Eton II 15/4 11/15 15/3
  • Cheltenham VI bt Haileybury II 15/7 15/10
  • Cheltenham VI bt Cheltenham IX 15/5 15/4
  • Cheltenham IX bt Haileybury II 2/15 17/14 15/9 
  • Eton II bt Cheltenham IX 15/6 7/15 15/1
  • Eton II bt Haileybury II 15/12 15/10

Cheltenham VI qualify

Group H

  • Charterhouse bt Tonbridge III 15/6 15/10
  • Charterhouse bt Radley VI 15/12 15/8
  • Charterhouse bt Haileybury III 15/7 15/8
  • Tonbridge III bt Radley VI 17/14 15/6
  • Radley VI bt Haileybury III 15/2 15/7
  • Haileybury III bt Radley VI 5/15 15/1 15/8

Charterhouse qualify

Donate Here
Facebook
Twitter
RSS Feeds
YouTube