rackets

Noel Bruce Qualifying Tournament 2021

Update Sep 04, 2021 (Qualifying complete)
Published Aug 23, 2021

Results

Group 1 - Malvern II qualify

  • Clifton III bt Charterhouse II 15/1 17/14
  • Malvern II bt Clifton III 15/7 15/0
  • Malvern II bt Charterhouse II 15/1 15/2

Group 2 - Cheltenham II qualify

  • Clifton I bt Tonbridge III 15/14 15/4
  • Cheltenham II bt Haileybury V 15/7 15/2
  • Cheltenham II bt Tonbridge III 15/0 15/3
  • Clifton I bt Haileybury V 15/11 15/11
  • Tonbridge III bt Haileybury V 15/7 7/15 15/14
  • Cheltenham II bt Clifton I 15/10 15/7

Group 3 - Tonbridge I qualify

  • Radley II bt Haileybury III 15/2 15/2
  • Tonbridge I bt Wellington I 15/10 15/10
  • Tonbridge I bt Radley II 15/13 15/10
  • Wellington I bt Haileybury III 15/8 17/14
  • Wellington I bt Radley II 15/10 10/15 15/3
  • Tonbridge I bt Haileybury III 15/1 15/6

Group 4 - Eton II qualify

  • St Paul's II bt Harrow II 15/10 15/6
  • Eton II bt St Paul's II 15/2 15/6
  • Eton II bt Harrow II 15/2 15/4

Group 5 - Eton III win group

  • Tonbridge IV bt Cheltenham V 18/15 15/3
  • Eton III bt Winchester III 15/10 15/6
  • Winchester III bt Cheltenham V 15/2 15/10
  • Eton III bt Tonbridge IV 15/7 15/5
  • Eton III bt Cheltenham V 15/9 15/8
  • Winchester III bt Tonbridge IV 15/2 15/2

Group 6 - Radley I win group

  • Radley I bt Tonbridge VII 15/10 15/4
  • Winchester IV bt Cheltenham VII 15/5 15/0
  • Tonbridge VII bt Cheltenham VII 15/5 15/10
  • Radley I bt Winchester IV 16/14 7/15 15/5
  • Tonbridge VII bt Winchester IV 15/3 15/12
  • Radley I bt Cheltenham VII 15/4 15/0
  • Decider Eton III bt Radley I 15/12 15/9

Group 7 - Winchester II win group

  • Winchester II bt Cheltenham VI 15/2 15/8
  • Haileybury II bt Eton IV 4/15 15/7 15/9
  • Winchester II bt Haileybury II 15/1 15/4
  • Eton IV bt Cheltenham VI 15/3 15/6
  • Winchester II bt Eton IV 15/9 15/9
  • Cheltenham VI bt Haileybury II 10/15 17/14 15/7

Group 8 - Cheltenham III win group

  • Cheltenham III bt Radley III 15/7 15/3
  • Malvern IV bt Radley III 15/7 15/8
  • Cheltenham III bt Malvern IV 15/1 15/12
  • Decider Winchester II bt Cheltenham III 15/0 17/14

Group 9 - Charterhouse I win group

  • Charterhouse I bt Eton V 15/14 9/15 16/15
  • Cheltenham IV bt Harrow I 17/14 15/8
  • Charterhouse I bt Cheltenham IV 15/13 15/9
  • Eton V bt Harrow I 17/14 8/15 15/5
  • Charterhouse I bt Harrow I 15/4 17/14
  • Eton V bt Cheltenham IV 14/17 16/13 15/2

Group 10 - St Pauls I win group

  • St Pauls I bt Radley IV 15/9 15/8
  • Clifton II bt Rugby I 7/15 15/4 15/2
  • St Pauls I bt Rugby I 9/15 15/7 15/12
  • Clifton II bt Radley IV 15/10 15/9
  • St Pauls I bt Clifton II 15/11 15/11
  • Rugby I bt Radley IV 15/11 15/12

Group 11 - Malvern III win group

  • Malvern III bt Tonbridge VI 15/4 15/1
  • Harrow III bt Tonbridge VI 18/17 3/15 15/6
  • Malvern III bt Harrow III 15/8 15/7

Group 12 - Tonbridge II win group

  • Radley V bt Cheltenham VIII 15/6 6/15 15/5
  • Tonbridge II bt Rugby III 15/4 15/12
  • Radley V bt Rugby III 15/18 15/12 15/4
  • Tonbridge II bt Cheltenham VIII 15/3 15/6
  • Tonbridge II bt Radley V 15/10 15/13
  • Rugby III bt Cheltenham VIII w/o